Midlertidigt udsolgt (forventes på lager igen: 5-8-2026)
Se alt fra mærket Lanview
Reducer signalstyrken med denne LC/UPC attenuator. Ideel til single mode fiber, med 10 dB dæmpning og female-til-male konnektorer for nem integration.
Læs mere…
- Varenr.:W128986344
- EAN nr.:5715063677995
- Typenr.:LVO-LCUPC-ANT-10DB-SMF
pr. stk. | inkl. moms
95,50 kr.
Måske interessant?
Se alt fra mærket
Udvalgte kategorier fra mærket
Beskrivelse
Attenuator med LC/UPC konnektorer
Denne attenuator er designet til præcist at reducere optisk signaleffekt i fibernetværk. Den er essentiel for at styre effektniveauer og forhindre overbelastning i følsomt modtageudstyr.
Tekniske specifikationer
- Type: Optisk attenuator
- Konnektor type: LC/UPC
- Fiber type: Single Mode (SM)
- Dæmpningsniveau: 10 dB
- Tilslutning: Female til Male
Anvendelsesområder
Attenuatoren er velegnet til forskellige fibernetværksapplikationer, hvor justering af signalniveau er nødvendig, f.eks. inden for telekommunikation, datacentre og testudstyr. Dens hun-til-han konfiguration muliggør nem in-line tilslutning i eksisterende fiberoptiske forbindelser.
Specifikationer
-
Varenummer:W128986344
-
EAN nummer:5715063677995Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:LVO-LCUPC-ANT-10DB-SMFNogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Varens primære kategori:
-
Producent/forhandler:Lanview










