BLAST230 LED strip, 17 meter, 4000 K, IP67, 230V - Hvid
Energimærkat for Lumenlight BLAST230 LED strip med energiklasse F og oplysninger om forbrug.Lumenlight BLAST230 LED strip på 17 meter, oprullet på en hvid tromle med sort strømkabel og stik til 230V.Detalje af Lumenlight BLAST230 LED strip oprullet på tromle, viser de tætliggende LED'er med varmhvidt lys.Lumenlight BLAST230 LED strip med 4000K lys, præsenteret på en hvid tromle mod en lys baggrund.Oprullet Lumenlight BLAST230 LED strip med 17m længde, vist med et tilsluttet 230V kabel på en hvid baggrund.
PRISGARANTI
5 stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Lumenlight
BLAST230 LED strip på 17 meter med 4 meter tilslutning. IP67-klassificeret og 4000 K. Læs mere…
Beskrivelse
BLAST230 LED Strip - En alsidig belysningsløsning
Specifikationer og Egenskaber
LED strippen har en bredde på 14 mm og en højde på 7 mm, hvilket gør den diskret og nem at integrere. Den leveres færdigmonteret med en 4 meter lang H07 tilslutning og opererer på 230V. Med en IP67-klassificering er strippen beskyttet mod støv og nedsænkning i vand, hvilket gør den velegnet til udendørs brug.
Tekniske Detaljer
  • Længde: 17 meter
  • Farvetemperatur: 4000 K (Hvidt lys)
  • Lysstyrke: 14875 lm (875 lm pr. meter)
  • Energieffektivitet: 135 lm pr. watt, Energiklasse C
  • Forbrug: 110.5 W (6,5 W pr. meter)
  • Farvegengivelse (Ra): 80
  • Spænding: 230V
  • Dæmpbar: Ja
  • Materiale: Silikone
  • Dimensioner: 14 mm (bredde) x 7 mm (højde)
  • Beskyttelse: IP67 (Støv- og vandtæt)
  • Levetid: 30000 timer
  • Bredde:
    14 mm
  • Dæmpbar:
    Ja
  • Energiklasse Skala:
    A-G
  • Energiklasse Værdi:
    C
  • Farvegengivelse RA:
    80
  • Garanti:
    5 år
  • Højde:
    7 mm
  • IP klasse:
    67
  • Kelvin:
    4000 K
  • Længde:
    17 m
  • Levetid:
    30000 h
  • Lumen:
    14875 lm
  • Lumen pr meter:
    875 lm
  • Lumen pr watt:
    135 lm
  • Lysfarve:
    Hvidt lys
  • Må bruges udendørs:
    Ja
  • Materiale:
    Silikone
  • Spænding:
    230V
  • Watt:
    110.5 W
  • Watt pr. meter:
    6,5 W