    CD85N20-25-B
Beskrivelse
Cylinder ISO 6432, Ø20-25, gummipude
C85 serien overholder ISO 6432 og CETOP RP52P. C85 er tilgængelig i borestørrelser fra 8mm til 25mm med standard slaglængder fra 10mm til 300mm. Et unikt design af stempelstangspakningen forhindrer indtrængen af støv, og tætningens effektivitet gør C85 egnet til brug i ekstremt støvede miljøer. Med slidstærke pakninger og udskiftelige næsetætninger tilbyder C85 en exceptionel levetid.