    CD85N25-25-B
Beskrivelse
Cylinder ISO 6432, Ø25-25, rubber cushion
C85-serien overholder ISO 6432 og CETOP RP52P. C85 er tilgængelig i borestørrelser 8mm til 25mm med standardvandringer fra 10mm til 300mm. Et unikt design af stempelstangs pakning forhindrer indtrængen af støv, og tætningens effektivitet er sådan, at C85 er egnet til brug i ekstremt støvede miljøer. Med slidstærke pakninger og udskiftelige næsetætninger giver C85 en enestående levetid.