    CD85N25-80-B
Beskrivelse
Cylinder ISO 6432, Ø25-80, gummibelægning - SMC
C85-serien overholder ISO 6432 og CETOP RP52P. C85 fås i borestørrelser fra 8 mm til 25 mm med standardslaglængder fra 10 mm til 300 mm. Et unikt design af stempelstangsforseglingen forhindrer indtrængen af støv, og forseglingens effektivitet er så høj, at C85 er egnet til brug i ekstremt støvede miljøer. Med slidstærke pakninger og udskiftelige næseforseglinger tilbyder C85 en exceptionel levetid.