Haier Cabinet luft/luft varmepumpe cabinet 14,0 kW indedel - AP140S2SK1FA(H)
Haier Cabinet R32 AP140S2SK1FA(H) indendørs enhed med 14,0kW kølekapacitet, fremhæver det elegante hvide kabinet med ventilationsriste og display.
PRISGARANTI
10 stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Haier
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    AP140S2SK1FA(H)
pr. stk. | inkl. moms
Tilbehør
Andre købte også
Måske interessant?
Beskrivelse
Haier Cabinet R32 indedel, 14,0kW, AP140S2SK1FA(H)
Bemærk: Fjernbetjening skal købes separat. Vi anbefaler modellen YR-HRS01.
Følgende dele bruges for komplet løsning:
  • Indendørs enhed: AP140S2SK1FA(H) med UVC-funktion
  • Udendørs enhed: 1U140S2SN1FB
  • Fjernbetjening: YR-HRS01.
Ydelsesdata
  • Køleeffekt: 13,4 (3,5-14,0) kW
  • Varmeeffekt: 15,0 (4,0-15,5) kW
  • EER: 2,48
  • COP: 2,76
  • Kølekapacitet (Pdesign ved 35°C): 13,4 kW
  • Varmekapacitet (Pdesign ved -10°C): 8,5 kW
  • SEER: 5,66 (A+)
  • SCOP: 3,95 (A)
Strømforsyning
  • Indendørs enhed: 230V, 50Hz
  • Udendørs enhed: 3P 380-415V, 50Hz
Installationsdata
  • Kølemiddel: R32
  • Væskerør: Ø 9,52 mm
  • Gasrør: Ø 15,88 mm
  • Minimum rørlængde: 5 m
  • Maksimal rørlængde uden påfyldning: 50 m
  • Maksimal rørlængde: 50 m
  • Kølemiddelfyldning fra fabrik: 2,3 kg
  • Maksimal højde forskel IU - OU: 30 m
  • Ekstra påfyldning udover standard længde: 45 g/m
Driftsgrænser
  • Køling: 21 ~ 35°C (indendørs) / -10 ~ 46°C (udendørs)
  • Opvarmning: 10 ~ 27°C (indendørs) / -15 ~ 24°C (udendørs)