Haier Flexis Plus luft/luft varmepumpe 2,5 kW indedel - AS25S2SF1FA-MW3Haier Flexis Plus luft/luft varmepumpe 2,5 kW indedel, hvid - AS25S2SF1FA-MW3Haier Flexis Plus luft/luft varmepumpe 2,5 kW indedel, sort - AS25S2SF1FA-MB3
PRISGARANTI
Alle varianter er på lager
1 stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
3 stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Se alt fra mærket Haier
Haier Flexis Multi 2,5 kW Mat Hvid Indedel AS25S2SF1FA-MW1 vægmodel til singel og multi systemet med R32 Incl. Wifi Incl. Wifi og fjernbetjening YR-HQ Maksimal kapacitet 2,50 k... Læs mere…
Haier Flexis Multi 2,5 kW mat sort indedel AS25S2SF1FA-MB3 vægmodel til single- og multi-system med R32. Inkl. Wifi og fjernbetjening YR-HQ. Læs mere…
Varen findes i 2 forskellige varianter.
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    AS25S2SF1FA-MW3
    AS25S2SF1FA-MB3
pr. stk. | inkl. moms
pr. stk. | inkl. moms fra
Farve
Du skal vælge en variant før du kan lægge i kurven
Måske interessant?
Beskrivelse
Haier Flexis Multi 2,5 kW Mat Hvid Indedel AS25S2SF1FA-MW1 vægmodel til singel og multi systemet med R32 Incl. Wifi
Incl. Wifi og fjernbetjening YR-HQ
Maksimal kapacitet 2,50 kW
Indendørsenhed AS25S2SF1FA-MW1
Udendørsenhed 1U25S2SM1FA-NR
Varmekapacitet Nominel (min. - maks.) kW 3,20 (0,8 - 4,20)
COP 4,0
SCOP 4,60 Varme A++
Varmekapacitet (-7°C) 2,12 kW
Effektforbrug varmedrift Nominel (min. maks.) kW 0,80 (0,30 - 1,60)
Årligt energiforbrug (varmedrift) kW 731
Kølekapacitet Nominel (min. - maks.) kW 2,50 (0,8 - 3,20)
SEER 8,50 A+++
EER 4,00
Indgangseffekt Køledrift Nominel (min. - maks.) kw 0,65 (0,20 - 1,50)
Årligt energiforbrug (køledrift) kW 107
Luftstrøm køling opvarmning Max. 10,0 m³/min
Lydtryksniveau Køl(Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 38 / 32 / 25 / 16
Lydtryksniveau Varme(Hi / Mid / Lo / S-Lo) dB(A) 38 / 32 / 25 / 19
Mål indendørsenhed H x B x D mm 300 x 856 x 197
Vægt 9,5 Kg
Mål udendørsenhed H x B x D mm 553 x 800 x 275
Vægt 29,0 Kg
Driftsområde
Opvarmning Min / Maks °C -15 / +24 (ud)
Køling Min / Maks °C -10 / +43 (ud)
R32 Kølemiddel mængde kg 0,65
GWP 675
Rørtilslutninger
Væskerør / Gasrør Tomme (mm) 1/4 (6,35) / 3/8 (9,52)
Max. Rør længde 15 meter / højde 10 meter
Max. Rør længde uden yderligere fyldning 7 meter
Extra fyldning 20 g/m
<A HREF=https://www.solar.dk/om-os/dokumenter-til-download/#/>Se Produkt garantibetingelser her</A>.
Haier Flexis Multi Indedel
Haier Flexis Multi 2,5 kW mat sort indedel AS25S2SF1FA-MB3 er en vægmodel til single- og multi-system med R32. Den leveres inklusive Wifi og fjernbetjening YR-HQ.
Produktinformation:
  • Maksimal kapacitet: 2,50 kW
  • Varmekapacitet Nominel (min. - maks.): 3,20 (0,8 - 4,20) kW
  • COP: 4,0
  • SCOP: 4,60 Varme A++
  • Effektforbrug varmedrift Nominel (min. – maks.): 0,80 (0,30 - 1,60) kW
  • Årligt energiforbrug (varmedrift): 731 kW
  • Kølekapacitet Nominel (min. - maks.): 2,50 (0,8 - 3,20) kW
  • SEER: 8,50 A+++
  • EER: 4,00
  • Indgangseffekt Køledrift Nominel (min. - maks.): 0,65 (0,20 - 1,50) kW
  • Årligt energiforbrug (køledrift): 107 kW
  • Lydtryksniveau Køl(Hi / Mid / Lo / S-Lo): 38 / 32 / 25 / 16 dB(A)
  • Lydtryksniveau Varme(Hi / Mid / Lo / S-Lo): 38 / 32 / 25 / 19 dB(A)
  • Mål indendørsenhed H x B x D: 300 x 856 x 197 mm
  • Vægt: 9,5 kg
  • Mål udendørsenhed H x B x D: 553 x 800 x 275 mm
  • Vægt: 29,0 kg
Driftsområde:
  • Opvarmning Min / Maks: -15 / +24 °C (ud)
  • Køling Min / Maks: -10 / +43 °C (ud)