| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| GLS Pakkeshop | 39,00 kr. | Lørdag d. 3/10 - torsdag d. 15/10 |
| GLS Erhverv | 49,00 kr. | Mandag d. 5/10 - torsdag d. 15/10 |
| GLS Hjemmelevering | 59,00 kr. | Mandag d. 5/10 - torsdag d. 15/10 |
| Click&Collect i Svenstrup (9230) | 0,00 kr. | Fredag d. 2/10 - onsdag d. 14/10 |
- Varenr.:7522606684
- EAN nr.:3606487439653
- Typenr.:RXM2AB2B7PVP
Måske interessant?
Beskrivelse
Harmony RXM Stikbensrelæ med sokkel, LED og testknap, 2CO, 24VAC, push-in terminaler
RXM2AB2B7PVP er et komplet stikbensrelæ, der er monteret i en relæsokkel udstyret med push-in terminaler. Disse push-in fjederklemmer muliggør en nem og hurtig montering uden behov for værktøj, samtidig med at de giver optimal beskyttelse mod vibrationer.
Stikbensrelæet indeholder 2 C/O (Change Over) AgNi kontakter, der hver kan håndtere op til 12A. Desuden er der en indbygget testknap og en LED-indikator. Testknappen kan aktiveres momentant ved at trykke på den røde knap, og den kan tvangskobles ved at vippe den grønne del op. En grøn lysdiode på fronten indikerer, når der er strøm til relæet. En påbygget mærkeplade er også inkluderet til opmærkning af relæet.
Relæet har en forventet levetid på 100.000 koblinger, hvilket kan variere afhængigt af belastningsgrad og type. Forsyningen til RXM2AB2B7PVP er 24 VAC, og relæets egetforbrug er 1,2VA. Den mindste indkoblingsstrøm for kontaktsættet er 10mA.
Harmony RXM-serien omfatter industrielle stikbensrelæer, der er velegnede til både simple og komplekse automationssystemer. Relæerne fås med enten 2 C/O kontakter (12A), 3 C/O kontakter (10A) eller 4 C/O kontakter (6A). De kan vælges med eller uden testknap og indbygget lysdiode. Der tilbydes også modeller med 4 C/O kontakter og guldbelagte kontaktssæt til kobling af lave strømme og spændinger. Relæsoklerne findes med enten skrueklemmer eller med push-in fjederklemmer for hurtig og sikker fortrådning. Der er desuden mulighed for at vælge forskellige terminallayouts på soklerne med skrueklemmer.
- Opmærkning af soklen kan foretages med RXZL300 opmærkningspladerne.
- Tilslutning af flere sokler til samme forsyning kan ske via RSZS02 lasken ved A2 terminalen.
- RXM-serien har UL og CSA godkendelse til brug i USA og Canada.
- Soklen er mærket med både NEMA og IEC betegnelser.
- Certificeret af Lloyd's register til brug i marine applikationer.
Specifikationer
-
Varenummer:7522606684
-
EAN nummer:3606487439653Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:RXM2AB2B7PVPNogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Producent/forhandler:Schneider Electric











