Midlertidigt udsolgt (forventes på lager igen: 18-5-2026)
Se alt fra mærket Lanview
Lanview QSFP+ DAC-kabel på 3 meter med 40 Gbps hastighed. Kompatibel med HPE JH235A. Pålidelig netværksforbindelse.
Læs mere…
- Varenr.:MO-JH235A
- EAN nr.:5706998284389
- Typenr.:MO-JH235A
pr. stk. | inkl. moms
1.490,00 kr.
Måske interessant?
Se alt fra mærket
Udvalgte kategorier fra mærket
Beskrivelse
Lanview QSFP+ DAC-kabel, 3 meter, 40 Gbps, kompatibel med HPE JH235A
Dette Lanview QSFP+ DAC-kabel er designet til at levere højtydende og pålidelige netværksforbindelser. Med en imponerende dataoverførselshastighed på op til 40 Gbps er det ideelt til krævende datacentermiljøer og serverrumsapplikationer, hvor hastighed og stabilitet er afgørende.
Kablet har en længde på 3 meter, hvilket giver fleksibilitet i opsætningen af netværksudstyr, såsom servere, switche og storage-enheder. DAC-teknologien (Direct Attach Copper) sikrer en effektiv og omkostningsbesparende løsning til korte afstande, da den eliminerer behovet for separate transceivers.
Nøglefunktioner:
- Høj hastighed: Understøtter dataoverførsel på op til 40 Gbps for maksimal ydeevne.
- DAC-teknologi: Direkte tilslutningskabel (Direct Attach Copper) optimeret til korte forbindelser.
- Kompatibilitet: Specifikt udviklet til at være fuldt kompatibel med HPE JH235A og andre HPE-netværksenheder.
- Længde: 3 meter, hvilket giver god rækkevidde og fleksibilitet i installationen.
- Pålidelighed: Sikrer en stabil og robust forbindelse mellem netværkskomponenter.
Dette kabel er et essentielt valg for organisationer, der ønsker at opgradere deres netværksinfrastruktur med høj båndbredde og pålidelig forbindelse.
Specifikationer
-
Varenummer:MO-JH235A
-
EAN nummer:5706998284389Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:MO-JH235ANogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Varens primære kategori:
-
Producent/forhandler:Lanview










