Huawei inverter 3-faset, 100 kW, SUN2000-100KTL-M2 400V
Huawei SUN2000-100KTL-M2 400V inverter med 100kW effekt, 10 MPP trackere og IntelliCharge AI-integration. Produktet er hvidt med et sort Huawei logo i midten.
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-100KTL-M2 400V inverter med 100kW effekt, 10 MPP trackere og mulighed for IntelliCharge AI-integration. Dongle er tilkøb. Læs mere…
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    SUN2000-100KTL-M2
pr. stk. | inkl. moms
Måske interessant?
Beskrivelse
Huawei SUN2000-100KTL-M2 400V Inverter
Huawei SUN2000-100KTL-M2 (AFCI) er en 3-faset Smart String Inverter på 400V med en effekt på 100kW og 10 MPP trackere. Bemærk, at dongle er tilkøb.
Tekniske specifikationer
Input:
  • Max. input spænding: 1.100 V
  • Max. strøm per MPPT: 30 A
  • Max. strøm per input: 20 A
  • Max. kortslutningsstrøm per MPPT: 40 A
  • Startspænding: 200 V
  • MPPT driftsspændingsområde: 200 V ~ 1.000 V
  • Nominel input spænding: 600 V @ 400 Vac, 720 V @ 480 Vac
  • Antal MPP trackere: 10
  • Max. input nummer per MPP tracker: 2
Output:
  • Nominel AC aktiv effekt: 100.000 W
  • Max. AC tilsyneladende effekt: 110.000 VA
  • Max. AC aktiv effekt (cosf=1): 110.000 W
  • Nominel output spænding: 400 V / 480 V, 3W+(N)+PE
  • Nominel AC frekvens: 50 Hz / 60 Hz
  • Nominel output strøm: 144,4 A @ 400 V, 120,3 A @ 480 V
  • Max. output strøm: 160,4 A @ 400 V, 133,7 A @ 480 V
Kommunikation:
  • Display: LED indikatorer; WLAN adapter + FusionSolar APP
  • RS485: Ja
  • USB: Ja
  • Smart Dongle-4G: 4G / 3G / 2G via Smart Dongle – 4G (tilkøb)
  • Monitoring BUS (MBUS): Ja (isolationstransformator påkrævet)
Generelt:
  • Dimensioner (B x H x D): 1.035 x 700 x 365 mm
  • Vægt (med monteringsplade): 93 kg
  • Driftstemperaturområde: -25°C ~ 60°C
  • Kølemetode: Smart Air Cooling
  • Max. drifts højde: 4.000 m
  • Relativ luftfugtighed: 0 ~ 100%
  • DC Konnektor: Amphenol Helios H4
  • AC Konnektor: Vandtæt konnektor + OT/DT terminal
  • Beskyttelsesgrad: IP66
  • Topologi: Transformerless
Standard Compliance
  • EN 62109-1/-2, IEC 62109-1/-2, EN 50530, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068, IEC 61683
Grid Connection Standards
  • VDE-AR-N4105, VDE 4110, EN 50549-1, EN 50549-2, RD 661, RD 1699, C10/11
  • Typenummer:
    SUN2000-100KTL-M2
    Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
  • Varens primære kategori:
  • Fase:
    3-faset
  • Watt:
    100 kW