Huawei inverter 3-faset, 115 kW, SUN2000-115KTL M2, 400V
Huawei SUN2000-115KTL M2, en hvid 3-faset smart string inverter på 400V med 115kW effekt. Inverteren har en diskret sort oval plade med Huawei logo i midten.
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-115KTL M2 3-faset Smart String Inverter, 400V, 115kW effekt og 10 MPP trackere. Dongle tilkøbes. Mulighed for IntelliCharge AI-integration. Læs mere…
  • Typenr.:
    SUN2000-115KTL M2
Beskrivelse
Huawei SUN2000-115KTL M2, 400V inverter
Huawei SUN2000-115KTL M2 er en 3-faset Smart String Inverter på 400V med en effekt på 115kW og 10 MPP trackere. Bemærk, at dongle skal tilkøbes. Der er mulighed for IntelliCharge AI-integration.
Tekniske specifikationer
Input:
  • Max. input spænding: 1.100 V (Note *1)
  • Max. strøm per MPPT: 30 A
  • Max. strøm per input: 20 A
  • Max. kortslutningsstrøm per MPPT: 40 A
  • Startspænding: 200 V
  • MPPT driftsspændingsområde: 200 V ~ 1.000 V (Note *2)
  • Nominel input spænding: 600 V @400 Vac, 720 V @480 Vac
  • Antal MPP trackere: 10
  • Max. input nummer per MPP tracker: 2
Output:
  • Nominel AC aktiv effekt: 115.000 W
  • Max. AC tilsyneladende effekt: 125.000 VA
  • Max. AC aktiv effekt (cosf=1): 125.000 W
  • Nominel output spænding: 400 V / 480 V, 3W+(N)+PE
  • Nominel AC netfrekvens: 50 Hz / 60 Hz
  • Nominel output strøm: 166.0 A @400 V, 138.4 A @480 V
  • Max. output strøm: 182.3 A @400 V, 151.9 A @480 V
Kommunikation:
  • Display: LED indikatorer; WLAN adapter + FusionSolar APP
  • RS485: Ja
  • USB: Ja
  • Smart Dongle: 4G eller WLAN (tilkøb)
  • Monitoring BUS (MBUS): Ja (isolationstransformator påkrævet)
Generelt:
  • Dimensioner (B x H x D): 1.035 x 700 x 365 mm
  • Vægt (med montageplade): 93 kg
  • Driftstemperaturområde: -25°C ~ 60°C
  • Kølemetode: Smart Air Cooling
  • Max. drifts højde: 4.000 m
  • Relativ luftfugtighed: 0 ~ 100%
  • DC Konnektor: Amphenol Helios H4
  • AC Konnektor: Vandtæt konnektor + OT/DT terminal
  • Beskyttelsesgrad: IP66
  • Topologi: Transformerless
Standard overholdelse:
EN 62109-1/-2, IEC 62109-1/-2, EN 50530, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068, IEC 61683
Netværkstilslutningsstandarder:
VDE-AR-N4105, EN 50549-1, EN 50549-2, RD 661, RD 1699, C10/11
  • Typenummer:
    SUN2000-115KTL M2
  • Watt:
    115 kW