Huawei inverter 3-faset, 200 kW, SUN2000-215KTL H0 800V
Huawei SUN2000-215KTL H0 800V inverter. Dette er et 3-faset solcelleinverter i hvidt design med Huawei logo i midten og monteringsfødder i bunden.
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-215KTL H0 3-faset Smart String Inverter 800V med 200kW effekt, 9 MPP trackere og mulighed for IntelliCharge AI-integration. Læs mere…
  • Typenr.:
    SUN2000-215KTL H0
Beskrivelse
Huawei SUN2000-215KTL H0 800V inverter
Huawei SUN2000-215KTL H0 er en 3-faset Smart String Inverter 800V med en effekt på 200kW. Den har 9 MPP trackere og mulighed for IntelliCharge AI-integration.
Produktet er ikke på Positivlisten.
Tekniske specifikationer
Input:
  • Max. Input Voltage: 1.500 V
  • Max. Current per MPPT: 30 A
  • Max. Short Circuit Current per MPPT: 50 A
  • Start Voltage: 550 V
  • MPPT Operating Voltage Range: 500 V ~ 1.500 V
  • Nominal Input Voltage: 1.080 V
  • Antal inputs: 18
  • Antal MPP Trackere: 9
Output:
  • Nominal AC Active Power: 200.000 W
  • Max. AC Apparent Power: 215.000 VA
  • Max. AC Active Power (cosf=1): 215.000 W
  • Nominal Output Voltage: 800 V, 3W + PE
  • Rated AC Grid Frequency: 50 Hz / 60 Hz
  • Nominal Output Current: 144.4 A
  • Max. Output Current: 155.2 A
Kommunikation:
  • Display: LED indikatorer, WLAN + APP
  • USB: Ja
  • MBUS: Ja
  • RS485: Ja
Generelt:
  • Dimensioner (B x H x D): 1.035 x 700 x 365 mm
  • Vægt (med monteringsplade): 86 kg
  • Operating Temperature Range: -25°C ~ 60°C
  • Cooling Method: Smart Air Cooling
  • Max. Operating Altitude without Derating: 4.000 m
  • Relative Humidity: 0 ~ 100%
  • DC Connector: Staubli MC4 EVO2
  • AC Connector: Waterproof Connector + OT/DT Terminal
  • Protection Degree: IP66
  • Topology: Transformerless
  • Typenummer:
    SUN2000-215KTL H0
  • Watt:
    200 kW