Huawei inverter 3-faset, 300 kW, SUN2000-330KTL-H1, 800V
Huawei SUN2000-330KTL-H1, en 800V 3-faset smart strenginverter med 300kW effekt og 6 MPP trackere, vist på en hvid baggrund.
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-330KTL H1 3-faset Smart String Inverter 800V, med en effekt på 300kW og 6 MPP trackere. Læs mere…
  • Typenr.:
    SUN2000-330KTL-H1
Beskrivelse
Huawei SUN2000-330KTL-H1 800V Inverter
Huawei SUN2000-330KTL H1 er en 3-faset Smart String Inverter på 800V med en effekt på 300kW og 6 MPP trackere.
Bemærk: Denne model er ikke på positivlisten.
Tekniske Specifikationer
Input:
  • Max. Input Voltage: 1,500 V
  • Antal MPP Trackere: 6
  • Max. Current per MPPT: 65 A
  • Max. Short Circuit Current per MPPT: 115 A
  • Max. PV Inputs per MPPT: 4/5/5/4/5/5
  • Start Voltage: 550 V
  • MPPT Operating Voltage Range: 500 V ~ 1,500 V
  • Nominal Input Voltage: 1,080 V
Output:
  • Nominal AC Active Power: 300,000 W
  • Max. AC Apparent Power: 330,000 VA
  • Max. AC Active Power (cosf=1): 330,000 W
  • Nominal Output Voltage: 800 V, 3W + PE
  • Rated AC Grid Frequency: 50 Hz / 60 Hz
  • Nominal Output Current: 216.6 A
  • Max. Output Current: 238.2 A
Kommunikation:
  • Display: LED Indicators, WLAN + APP
  • USB: Ja
  • MBUS: Ja
  • RS485: Ja
Generelt:
  • Dimensioner (B x H x D): 1,048 x 732 x 395 mm
  • Vægt (med monteringsplade): 112 kg
  • Operating Temperature Range: -25°C ~ 60°C
  • Cooling Method: Smart Air Cooling
  • Max. Operating Altitude without Derating: 4,000 m
  • Relative Humidity: 0 ~ 100% (Non-condensing)
  • AC Connector: Support OT / DT Terminal (Max. 400 mm²)
  • Protection Degree: IP 66
  • Anti-corrosion Protection: C5-Medium
  • Topology: Transformerless
Standard Compliance:
IEC 62109-1/-2, IEC 62920, IEC 60947-2, EN 50549-2, IEC 61683
  • Typenummer:
    SUN2000-330KTL-H1
  • Watt:
    300 kW