Huawei inverter 3-faset, 36 kW, SUN2000-36KTL-M3, 4MPPT
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-36KTL-M3 3-faset Smart String Inverter med nominel effekt på 36,0kW og 4 MPP trackere. Dongle er tilkøb. Mulighed for IntelliCharge AI-integration. Læs mere…
  • Typenr.:
    SUN2000-36KTL-M3
Beskrivelse
Huawei SUN2000-36KTL-M3 Inverter
Huawei SUN2000-36KTL-M3 er en 3-faset Smart String Inverter med en nominel effekt på 36,0kW og 4 MPP trackere. Bemærk, at dongle er tilkøb. Der er mulighed for IntelliCharge AI-integration.
Tekniske specifikationer
  • Maks. effektivitet: 98.7%
  • Europæisk effektivitet: 98.4%
Input
  • Maks. input spænding: 1100 V
  • Maks. strøm per MPPT: 26 A
  • Maks. kortslutningsstrøm per MPPT: 40 A
  • Startspænding: 200 V
  • MPPT driftsspændingsområde: 200 V ~ 1000 V
  • Nominel input spænding: 600 V
  • Antal inputs: 8
  • Antal MPP trackere: 4
Output
  • Nominel AC aktiv effekt: 36,000 W
  • Maks. AC tilsyneladende effekt: 40,000 VA
  • Nominel output spænding: 230 Vac / 400 Vac, 3W/N+PE
  • Nominel AC netfrekvens: 50 Hz / 60 Hz
  • Nominel output strøm: 52.0 A
  • Maks. output strøm: 58.0 A
  • Justerbart effektfaktorområde: 0.8 LG ... 0.8 LD
  • Maks. total harmonisk forvrængning: < 3%
Display og kommunikation
  • Display: LED indikatorer, integreret WLAN + FusionSolar APP
  • RS485: Ja
  • Smart Dongle: WLAN/Ethernet via Smart Dongle-WLAN-FE (valgfrit)
  • 4G / 3G / 2G via Smart Dongle-4G (valgfrit)
  • Topologi: Transformerløs
  • Typenummer:
    SUN2000-36KTL-M3
  • Watt:
    36 kW