| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| Levering til din adresse | 99,00 kr. | Mandag d. 13/7 |
| Click&Collect i Svenstrup (9230) | 0,00 kr. | Mandag d. 13/7 |
- Varenr.:Y772848
- EAN nr.:2050000181269
- Typenr.:196334
Måske interessant?
Beskrivelse
Produktbeskrivelse
Kabelbindere designet til effektiv bundtning og fastgørelse af kabler, rør og ledninger. Disse kabelbindere er fremstillet af Polyamid 6.6 (PA) og leveres i farven grøn med dimensionerne 4,5 mm i bredden og 200 mm i længden. Materialevalget sikrer, at de ikke forårsager problemer med materialeseparation under genbrug og ikke skaber interferens i elektronisk udstyr.
Materialeegenskaber og fugtighed
Nylon er følsomt over for luftfugtighedsforhold. Materialets fugtindhold opretholder et ligevægtsforhold med luftens relative fugtighed (Rh). Følgende betingelser påvirker materialets egenskaber:
- Mellem 50 og 70% Rh: Materialets egenskaber lever op til specifikationerne.
- Under 50% Rh: Risiko for udtørring af materialet, hvilket resulterer i nedsat slagstyrke.
- Over 70% Rh: Materialet bliver mere fleksibelt, og længden kan øges med op til 1,5%.
Anbefalet opbevaring
For at bevare kabelbindernes optimale egenskaber anbefales det at undgå opbevaring indendørs i opvarmede rum, hvor luftens relative fugtighed kan falde til under 20%. Opbevar derfor altid dine kabelbindere udendørs under et halvtag eller i uopvarmede lagerrum.
Specifikationer
-
Varenummer:Y772848
-
EAN nummer:2050000181269Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:196334Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Varens primære kategori:
-
Bredde:4,5mm
-
Farve:grøn
-
Længde:200mm
-
Materiale:PA ( Polyamid )
-
Producent/forhandler:Brady










