| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| Levering til din adresse | 99,00 kr. | Mandag d. 13/7 - fredag d. 17/7 |
| Click&Collect i Svenstrup (9230) | 0,00 kr. | Mandag d. 13/7 - fredag d. 17/7 |
- Varenr.:Y772847
- Typenr.:196336
Måske interessant?
Beskrivelse
Kabelbindere til effektiv bundtning
Disse kabelbindere er designet til sikker bundtning og fastgørelse af kabler, rør og ledninger. De er produceret udelukkende af Polyamid 6.6, et materiale der sikrer, at de ikke forårsager problemer med materialeseparation under genbrug. Desuden forårsager materialet ingen interferens i elektronisk udstyr, hvilket gør dem ideelle til mange forskellige anvendelser.
Materialets egenskaber og fugtighed
Nylon, som kabelbinderne er fremstillet af, er følsomt over for luftfugtighedsforhold. Materialets fugtindhold er i et ligevægtsforhold med luftens relative fugtighed (Rh). Ved en relativ luftfugtighed mellem 50% og 70% vil materialets egenskaber leve op til de specificerede krav. Under 50% Rh kan materialet udtørre, hvilket reducerer dets slagstyrke. Ved over 70% Rh bliver materialet mere fleksibelt, og længden kan øges med op til 1,5%.
Korrekt opbevaring
For at bevare kabelbindernes optimale egenskaber, bør de ikke opbevares indendørs i opvarmede rum, hvor luftens relative fugtighed kan falde til under 20%. Det anbefales derfor altid at opbevare dine kabelbindere udendørs under et halvtag eller i uopvarmede lagerrum.
Specifikationer
-
Varenummer:Y772847
-
EAN nummer:Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:196336Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Varens primære kategori:
-
Bredde:4,5mm
-
Farve:Gul
-
Længde:200mm
-
Materiale:PA ( Polyamid )
-
Producent/forhandler:Brady










