| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| GLS Pakkeshop | 39,00 kr. | Lørdag d. 15/8 |
| GLS Hjemmelevering | 49,00 kr. | Mandag d. 17/8 |
| GLS Erhverv | 49,00 kr. | Mandag d. 17/8 |
| Click&Collect i Svenstrup (9230) | 0,00 kr. | Fredag d. 14/8 |
- Varenr.:9904300004
- EAN nr.:5714255011098
- Typenr.:91-947-micro, 91-947-MICRO
Måske interessant?
Beskrivelse
Micro Zigbee Triac Lysdæmper, 200W
Denne kompakte Zigbee Triac lysdæmper er ideel til diskret, skjult installation i loftdåser eller bag afbrydere. Den giver dig mulighed for at integrere dine eksisterende dæmpbare LED-lyskilder i dit smart home-system, så de kan styres sammen med andre enheder via gateways som Philips Hue Bridge, SmartThings og Homey.
Med enhedernes kompakte mål på kun 42×38×16,5 mm, kan den nemt skjules uden at kompromittere æstetikken. Løsningen efterlader ingen synlige ledninger og sikrer et rent udtryk.
Lysdæmperen understøtter push-dæmpning via fjederkontakt og har en indbygget hukommelsesfunktion, der genkalder den seneste lysindstilling. Desuden kan du justere minimums- og tændingsniveau for at opnå optimal, flimmerfri belysning. Med en maksimal belastning på 200W og en minimumsbelastning helt ned til 5W, er den velegnet til både enkeltpærer og mindre spotsektioner. For bedste resultat anbefales brug af kvalitets-LED-pærer.
Kompatibilitet:
- Zigbee 3.0-kompatibel
- Understøtter gateways som Philips Hue, Homey, SmartThings, Amazon Alexa, Hubitat, Homee, ConBee/RaspBee 2.
Bemærk venligst, at dette er et tredjepartsprodukt, og fremtidig support kan afhænge af gateway-leverandørens vilkår.
Specifikationer
-
Varenummer:9904300004
-
EAN nummer:5714255011098Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:91-947-micro, 91-947-MICRONogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Varens primære kategori:
-
Smart styring:Zigbee
-
Producent/forhandler:LightSolutions

















