Watercare nedsivningsanlæg til 10 PE med 4 m3 tank, indbygget Grundfos AP35B5006A1 pumpe, 2 x 0,5 m opføringsrør (Ø500/540 mm) og komplet rørføring (Ø50 mm). Læs mere…
Beskrivelse
Watercare Bundfældningstank til nedsivningsanlæg
  • 2 x 0,5 meter opføringsrør (Ø500/540 mm)
  • Komplet rørføring (Ø50 mm)
Tanken er fremstillet i slagfast PE (polyethylen) og har et Ø110 mm indløb. Den er VA-godkendt og CE-mærket, og har indstøbte løfteøjer for nem installation. Bemærk, at dæksel ikke medfølger.
Specifikationer:
  • Materiale: Slagfast PE
  • Indløb: Ø110 mm
  • Pumpe: Indbygget Grundfos AP35B5006A1
  • Volumen: 4 m3
  • Kapacitet: 10 PE
  • Maks. Jorddække: 1,5 meter over indløb
  • Totalhøjde: 2070 mm (inkl. 0,5 m opføringsrør)
  • Bredde: 1240 mm
  • Indløbshøjde: 1095 mm
  • Afgang: Ø50 mm
  • Bredde:
    1240mm
  • Dimension afgang:
    50mm
  • Farve:
    Grå/sort
  • Højde incl. opføringsrør:
    2070mm
  • Indløb:
    110mm
  • Indløbshøjde:
    1095mm
  • Jorddække:
    1,5m
  • Kapacitet:
    10PE
  • Længde:
    3200mm
  • Mandehul:
    500mm
  • Materiale:
    PE
  • Opføring:
    2xØ500/H:600mm
  • Pumpe:
    Grundfos AP35B5006A1
  • Spænding:
    1x230V
  • Styring:
    Påbygget svømmer
  • Total volume:
    4m³
  • Udløb:
    50mm
  • Udløbskvote:
    1045mm