Øland centrisk Reduktion Ø100-80 mm Nippel/Nippel RCL-100-80
Øland centrisk reduktion RCL, presset, med nippelender i størrelserne Ø100 mm og Ø80 mm, fremstillet af galvaniseret stål med EPDM-tætningslister.
PRISGARANTI
100+ stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Øland
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    RCL10080
pr. stk. | inkl. moms
Andre købte også
Måske interessant?
Beskrivelse
Øland Centrisk Reduktion RCL Cirkulært kanalsystem for nem og hurtig montage.
• Nippel/Nippel
• Presset
• Ø 100-80 mm
• Tætningsliste af EPDM-gummi
• Tætningslisten tåler temperaturer mellem -30 °C og +80° C uden forringet effekt
• Samles uden brug af smøre- og tætningsmiddel
• Tæthedsgodkendt klasse D
• Upåvirket af ozon- og ultraviolette stråler
• Overtryk op til 3000 pascal
• Undertryk til 5000 pascal
• Tætning tåler over-og undertryk på 3000 pascal
• Pladetykkelse 0,5 mm
• Fremstillet af galvaniseret plade
• Dobbeltsidet zinkbelægning med gennemsnitlig tykkelse på 19 µm
• Farven kan variere fra matgrå til lys og blank
• Kan anvendes i omgivelser med korrosionsklasse C2 ifg. ISO 92223
• Samlinger fastgøres med pladeskruer eller popnitter.
  • Typenummer:
    RCL10080
    Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
  • Nippel Ender:
    2 stk.
  • Materiale:
    Galvaniseret stål
  • Ende #1 - Størrelse:
    Ø80 mm
  • Ende #2 - Størrelse:
    Ø100 mm