| Metode | Pris | Leveres |
|---|---|---|
| GLS Pakkeshop | 39,00 kr. | Tirsdag d. 22/9 - fredag d. 2/10 |
| GLS Erhverv | 55,00 kr. | Tirsdag d. 22/9 - fredag d. 2/10 |
| GLS Hjemmelevering | 59,00 kr. | Tirsdag d. 22/9 - fredag d. 2/10 |
| Click&Collect i Svenstrup (9230) | 0,00 kr. | Mandag d. 21/9 - torsdag d. 1/10 |
- Varenr.:4014855164950
- EAN nr.:4014855164950
- Typenr.:170708
Måske interessant?
Beskrivelse
Kronenflex skæreskiver A 46 N Supra til aluminium
Med Kronenflex skæreskiver A 46 N Supra får professionelle brugere og gør-det-selv-folk det rette tilbehør til deres vinkelsliber og til bearbejdning af aluminium. Dette produkt af høj kvalitet er baseret på en særlig formel, der forhindrer udsmøring og tilstopning under skæring.
Resultatet er optimeret skæreydelse af:
- Aluminium
- Andre ikke-jernholdige metaller
Produktet er kendetegnet ved høj aggressivitet og en lang levetid samt en god hårdhed. Klingspor tilbyder denne skæreskive i forskellige diametre i lige og krum form.
Kvalitet og ydeevne fra Klingspor
Klingspor har passende skæreskiver til ethvert behov med kvalitetsklasserne Extra, Supra og Special. Den her præsenterede A 46 N i Supra-klassen er optimeret til forskellige anvendelsesområder og udviser fremragende skæreevne selv ved krævende brug. Skæreskiverne er fremstillet af et syntetisk korn, der giver ensartede egenskaber. Klingspor satser på den bedste kvalitet af de anvendte harpikser og fyldstoffer. Alt i alt resulterer dette i en meget god stabilitet, fremragende skæreydelse og høj sprængningsbestandighed.
Sikkerhed i fokus
Klingspor lægger stor vægt på maksimal sikkerhed under brugen af produkter som f.eks. skæreskiver eller slibemidler. Dette gælder også for skæreskiven A 46 N Supra. Den er testet i henhold til oSa's retningslinjer og garanterer overensstemmelse med den europæiske sikkerhedsstandard EN 12413. Korrekt håndtering af skæreskiverne bidrager også til beskyttelsen. Det er vigtigt at indstille den optimale hastighed, som bør ligge lige under den angivne maksimale periferihastighed for skiven. Under brug skal hastigheden holdes konstant og må aldrig overskrides. Det korrekte kontakttryk er også vigtigt; det må ikke være for højt, så materialet ikke overophedes.
Specifikationer
-
Varenummer:4014855164950
-
EAN nummer:4014855164950Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
Typenummer:170708Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
-
anvendes til:Aluminium
-
Huldiameter:22,23mm
-
Producent/forhandler:Klingspor










