Ventilator VARIO230 (Reversibel) t. mur eller vindue
PRISGARANTI
10+ stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Vortice
Læs mere…
pr. stk. | inkl. moms
Tilbehør
Andre købte også
Måske interessant?
Beskrivelse
Ventilatorerne leveres dobbeltisolerede og er alle reversible.
Der medfølger reguleringsenhed med omskifter til alle modeller.
Generel beskrivelse:
VARIO 150
- Rude- eller murhul ø185-190 mm
VARIO 230
- Rude eller murhul ø257-262 mm
VARIO 300
Varo 150-230-300 indbygning.
Beregnet til planforsænkning i væg.
VARIO 150 Indbygning
- Indbygningsmål 265x265 mm, murtykkelse min. 135 mm
VARIO 230 Indbygning
- Indbygningsmål 340x340 mm, murtykkelse min. 180 mm
VARIO 300 Indbygning
- Indbygningsmål 440 x 440 mm, murtykkelse min. 210 mm
  • Varens primære kategori:
  • Anvendelse:
    Selvstændingvent.
  • Diameter:
    Ø262 mm
  • Effekt:
    35-40W
  • Montage:
    Mur/vindue
  • Montering:
    Vindue, Væg
  • Automatisk lukke:
    Ja
  • Farve:
    Hvid
  • Fast timer:
    Nej
  • Forsinket start:
    Nej
  • Infrarød bevægelsescensor:
  • Justérbar hygrostat:
  • Justérbar timer:
  • Kontraspjæld:
  • Leje:
    Glidelejer
  • Luftmængde, fritblæsende:
    700 m³/h
  • Lydtrykniveau Lp:
    43 dB(A)
  • Mål:
    294x297xD163xø257-262 mm
  • Reversibel funktion:
    Ja
  • Snortræk:
  • Spænding:
    230Vac