Huawei inverter 3-faset, 15 kW, SUN2000-15KTL-M5, 2MPPT
Se alt fra mærket Huawei
Huawei SUN2000-15KTL-M5 3-faset Smart PV Inverter med en nominel effekt på 15,0kW og 2 MPP trackere. Dongle tilkøbes separat. Mulighed for IntelliCharge AI-integration. Læs mere…
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    SUN2000-15KTL-M5
pr. stk. | inkl. moms
Måske interessant?
Beskrivelse
Huawei SUN2000-15KTL-M5 Inverter
Huawei SUN2000-15KTL-M5 er en 3-faset Smart PV Inverter med en nominel effekt på 15,0kW og 2 MPP trackere. Bemærk, at dongle skal tilkøbes separat. Der er mulighed for IntelliCharge AI-integration.
Funktioner og Egenskaber
  • Aktiv sikkerhed med AI-drevet lysbuebeskyttelse
  • Fleksibel kommunikation via WLAN, Fast Ethernet og 4G
Tekniske Specifikationer
  • Max. input voltage: 1100 V
  • Start-up voltage: 200 V
  • Rated input voltage: 600 V
  • Max. input current per MPPT: 30 A (two string) / 20 A (single string)
  • Max. short-circuit current: 40 A
  • Antal MPP trackers: 2
  • Max. antal inputs: 4
Generelle Data
  • Operation temperature range: -25 ~ + 60 °C
  • Relative humidity: 0 % RH ~ 100% RH
  • Max. operating altitude: 0 ~ 4.000 meter (Derating over 2000 m)
  • Cooling: Smart air cooling
  • Display: LED Indicators; Integrated WLAN + FusionSolar App
  • Weight (with mounting plate): 21 kg
  • Dimensions (W x H x D) (incl. mounting plate): 546 x 460 x 228mm
  • Degree of protection: IP66
  • Safety: EN/IEC 62109-1, EN/IEC 62109-2
  • Typenummer:
    SUN2000-15KTL-M5
    Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
  • Varens primære kategori:
  • Fase:
    3-faset
  • Watt:
    15 kW