Panasonic luft/luft varmepumpe 5,0 kW Z Gulvmodel R32 indedel - CS-Z25UFEAW-1
Panasonic luft/luft gulvmodel indedel i hvid med fjernbetjening, 5,5 kW, med 'nanoe X' logo på fronten.Panasonic luft/luft gulvmodel indedel set fra siden, hvid model med 'nanoe X' logo og diskret design.
PRISGARANTI
10+ stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Panasonic
  • Indeholder: Indedel
  • SCOP / SEER: 4,7 / 8,1
  • Op til 5 indendørs enheder på en udendørs enhed
Læs mere…
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    CS-Z25UFEAW-1
pr. stk. | inkl. moms
Tilbehør
Andre købte også
Måske interessant?
Beskrivelse
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 Nordic Gulvmodel R32 2,5 kW A++ Passer til Panasonic CU-Z25UFEA-1 og Free multi
Free Multi kan tilslutte op til 5 indendørsenheder til en enkelt udendørsenhed.
Der må dog kun opsættes / installeres en indendørsenhed pr. rum eller lokale.
Maksimal kapacitet 5,50 kW
Indendørsenhed CS-Z25UFEAW-1
Udendørsenhed CU-Z25UFEA-1
Varmekapacitet Nominel (Min. - maks.) kW 3,40 (0,85 - 5,50)
COP W/W 4,59 A
Varmekapacitet ved -7 °C 2) kW 3,80
COP-værdi ved -7 °C W/W 2,53
Varmekapacitet ved -15 °C 2) kW 3,50
COP-værdi ved -15 °C W/W 2,30
Varmekapacitet ved -20 °C 2) kW 2,90
COP-værdi ved -20 °C W/W 1,96
Varmekapacitet ved -25 °C 2) kW 2,40
COP-værdi ved -25 °C W/W 1,68
SCOP W/W 4,70 A++
Pdesign ved -10 °C kW 3,00
Effektforbrug varmedrift Nominel (Min. - maks.) kW 0,74 (0,17 - 1,51)
Årligt energiforbrug kWh/a 894
Kølekapacitet Nominel (Min. - maks.) kW 2,50 (0,85 - 3,40)
SEER W/W 8,10 A++
Pdesign (køledrift) kW 2,50
Effektforbrug varmedrift Nominel (Min. - maks.) kW 0,51 (0,17 - 0,88)
Årligt energiforbrug kWh/a 108
Indendørsenhed
Luftstrøm Varme / køling m³/min 9,9 / 9,6
Volumen fugtfjernelse L/t 1,5
Lydtryksniveau
Varme (Høj / Lav / S-lav) dB(A) 38 / 25 / 19
Køling (Høj / Lav / S-lav) dB(A) 38 / 25 / 20
Mål H x B x D mm 600 x 750 x 207
Nettovægt kg 13
Udendørsenhed
Spænding V 230
Anbefalet sikring A 10
Luftstrøm Varme / køling m³/min 32,2 / 32,2
Lydtryksniveau
Varme Køling (Høj / Lav) dB(A) 48 / 45 46 / 43
Mål H x B x D mm 622 x 824 x 299
Nettovægt kg 34
Rørtilslutninger Væskerør Tomme (mm) 1/4 (6,35)
Gasrør Tomme (mm) 3/8 (9,52)
Rørlængdeinterval m 3 ~ 20
Højdeforskel (ind/ud) 15 meter
Rørlængde uden ekstra påfyldning af kølemiddel 7,5 meter
Yderligere gas g/m 10
Mængde kølemiddel (R32) kg / TCO2 Eq. 0,97 / 0,65475
Driftsområde Varme Min. ~ Maks. °C -25 ~ +24
Køling Min. ~ Maks. °C -15 ~ +43.
  • Typenummer:
    CS-Z25UFEAW-1
    Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
  • Varens primære kategori:
  • Kategori:
    Indedel
  • Bredde:
    75 cm
  • Dybde:
    20,7 cm
  • Farve:
    Hvid
  • Højde:
    60 cm
  • Nominel effekt:
    3,4 kW
  • SCOP:
    4,7
  • SEER:
    8,1
  • Maksimal kapacitet (kW):
    5,5 kW