Panasonic luft/luft varmepumpe 6,0 kW Z Gulvmodel R32 indedel - CS-Z35UFEAW-1
Panasonic luft/luft gulvmodel indedel, hvid, med fjernbetjening, 6,2 kW nominel effekt og nanoe X teknologi.Hvid Panasonic gulvmodel indedel set fra siden, med diskret design og Panasonic logo, ideel til moderne boliger.
PRISGARANTI
8 stk. på lager
Se alle muligheder
MetodePrisLeveres
Oplyste datoer gælder ved bestilling inden fredag 13.30
Se alt fra mærket Panasonic
  • Indeholder: Indedel
  • SCOP / SEER: 4,6 / 7,8
  • Op til 5 indendørs enheder på en udendørs enhed
Læs mere…
  • Varenr.:
  • EAN nr.:
  • Typenr.:
    CS-Z35UFEAW-1
pr. stk. | inkl. moms
Tilbehør
Andre købte også
Måske interessant?
Beskrivelse
Panasonic CS-Z35UFEAW-1 Nordic Gulvmodel 3,5 kW A++ R32 Passer til Panasonic CU-Z35UFEA-1 og Free multi
Free Multi kan tilslutte op til 5 indendørsenheder til en enkelt udendørsenhed.
Der må dog kun opsættes / installeres en indendørsenhed pr. rum eller lokale.
Maksimal kapacitet 6,20 kW
Indendørsenhed CS-Z35UFEAW-1
Udendørsenhed CU-Z35UFEA-1
Varmekapacitet Nominel (Min. - maks.) kW 4,30 (0,85 - 6,20)
COP W/W 4,06 A
Varmekapacitet ved -7 °C 2) kW 4,20
COP-værdi ved -7 °C W/W 2,33
Varmekapacitet ved -15 °C 2) kW 3,90
COP-værdi ved -15 °C W/W 2,15
Varmekapacitet ved -20 °C 2) kW 3,30
COP-værdi ved -20 °C W/W 1,94
Varmekapacitet ved -25 °C 2) kW 2,85
COP-værdi ved -25 °C W/W 1,73
SCOP W/W 4,60 A++
Pdesign ved -10 °C kW 3,60
Effektforbrug varmedrift Nominel (Min. - maks.) kW 1,06 (0,17 - 1,83)
Årligt energiforbrug kWh/a 1096
Kølekapacitet Nominel (Min. - maks.) kW 3,50 (0,85 - 3,80)
SEER W/W 7,80 A++
Pdesign (køledrift) kW 3,50
Effektforbrug varmedrift Nominel (Min. - maks.) kW 0,84 (0,17 - 1,04)
Årligt energiforbrug kWh/a 157
Indendørsenhed
Luftstrøm Varme / køling m³/min 10,1 / 9,9
Volumen fugtfjernelse L/t 2,0
Lydtryksniveau
Varme (Høj / Lav / S-lav) dB(A) 39 / 26 / 19
Køling (Høj / Lav / S-lav) dB(A) 39 / 26 / 20
Mål H x B x D mm 600 x 750 x 207
Nettovægt kg 13
Udendørsenhed
Spænding V 230
Anbefalet sikring A 10
Luftstrøm Varme / køling m³/min 34,4 / 32,7
Lydtryksniveau
Varme Køling (Høj / Lav) dB(A) 50 / 47 48 / 45
Mål H x B x D mm 622 x 824 x 299
Nettovægt kg 37
Rørtilslutninger
Væskerør Tomme (mm) 1/4 (6,35)
Gasrør Tomme (mm) 3/8 (9,52)
Rørlængdeinterval 3 ~ 20 meter
Højdeforskel (ind/ud) 15 meter
Rørlængde uden ekstra påfyldning af kølemiddel 7,5 meter
Yderligere gas g/m 10
Mængde kølemiddel (R32) kg / TCO2 Eq. 1,07 / 0,72225
Driftsområde Varme Min. ~ Maks. °C -25 ~ +24
Køling Min. ~ Maks. °C -15 ~ +43.
  • Typenummer:
    CS-Z35UFEAW-1
    Nogle produkter sælges under flere forskellige type nr., EAN nr. osv.
  • Varens primære kategori:
  • Kategori:
    Indedel
  • Bredde:
    75 cm
  • Dybde:
    20,7 cm
  • Farve:
    Hvid
  • Højde:
    60 cm
  • Nominel effekt:
    4,3 kW
  • SCOP:
    4,6
  • SEER:
    7,8
  • Maksimal kapacitet (kW):
    6,2 kW