Cu-flex skinne, 100mm2, L=288 mm, FB100288
Cubic Cu-flex kobberskinne FB100288, 100mm2 og 288mm lang, med sorte endestykker og kobberøjer.
PRISGARANTI
100+ stk. på lager
  • Typenr.:
    FB100288
Beskrivelse
Fleksibel cu-flex skinne til elektriske forbindelser
  • Fremstillet af flettede kobbertråde for optimal fleksibilitet
  • Endestykkerne er smedet til en massiv enhed for at sikre en veldefineret kontaktflade
  • Vedligeholdelsesfrie samlinger
  • Typetestet iht. IEC, UL og DNV
  • UL-godkendt i kategorien "Component - Panelboard and Switchboard Accessories"
Tekniske specifikationer
  • Mærkestrøm (In): 420A
  • Effekttab: 11,7W ved 30°C
  • Længde: 288 mm